10.000 ADET THERMOLOG TEMASSIZ ATEŞ ÖLÇER ÜRETİMİ

COVID-19 İle Mücadele ve Dayanıklılık Programı kapsamında Temassız Ateş Ölçer Üretimi…

Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA), ESAM İletişim firmasının “Temassız Ateş Ölçer Üretimi” projesini destekleyecek. Proje kapsamında ayda 10 bin adet ürün üretilebilecek.

ESAM İletişim şirketi tarafından, Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA)’na “COVID-19 İle Mücadele ve Dayanıklılık Programı” kapsamında sunulan “Temassız Ateş Ölçer Üretimi Projesi” destek almaya hak kazandı. Proje sözleşmesi Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İhsan Bostancı ve ESAM İletişim Yetkilisi Mahmut Esat Yıldırım tarafından imzalandı.

SyfEL8jCb5212020105253AM

650 BİN TL’LİK DESTEK

COVID-19 öncesinde 80 TL ile 200 TL arasında satış fiyatlarına sahip olan, salgın sonrası ise artan talep neticesinde 500 TL ile 800 TL arasında değişen fiyatlara satılan ve COVID-19 virüsüne karşı tarama faaliyetlerinde kullanılan temassız ateş ölçerlerin temininde, Türkiye’nin yurt dışındaki üreticilere bağımlılığının engellenmesini amaçlayan proje için MEVKA tarafından yaklaşık 650 bin TL destek sağlanacak.

thermolog simex simkon 4

ÖN TANI İÇİN GEREKLİ

Atılan imzaların ardından proje ile ilgili görüşlerini dile getiren MEVKA Genel Sekreteri İhsan Bostancı Ajans olarak, salgınla mücadeleye katkı sağlamak üzere ilan edilen COVID-19 İle Mücadele ve Dayanıklılık Programı kapsamında destek almaya hak kazanan bu projeyle, COVİD 19 taramalarında aktif olarak kullanılan temassız ateş ölçerlerin bölgede üretilmesi ve Türkiye’nin bu alanda duyduğu ihtiyacın karşılanmasını hedeflediklerini söyledi. COVİD-19 hastalığının en yaygın belirtisi olan yüksek ateşe sahip kişilerin tespitinin, ön tanı konulabilmesi ve bu sayede hastalığın yayılımının önüne geçilebilmesi açısından son derece önemli olduğuna dikkat çeken Bostancı, “Yüksek ateşli kişilerin fabrika, alışveriş merkezi, kamu binası ve benzeri toplu yaşamın sürdüğü yerlerde mümkün olduğunca diğer insanlar ile temasının kesilmesi, ilgili sağlık birimine yönlendirilmesi, salgın hastalıkların yayılmaması adına çok önemli bir faktördür. Bu doğrultuda hazırlanarak ajansımızdan yaklaşık 650 bin TL destek almaya hak kazanan bu proje aynı zamanda ülkemizin yerli üretim politikası ile örtüşmekte olup bu dönemde önemli bir ihtiyacın karşılanmasına vesile olacağı görülmektedir. Ajans olarak, projenin bir an önce hayata geçirilerek elde edilecek ürünlerin salgınla mücadelede kullanılması en büyük beklentimizdir” dedi.

thermolog simex simkon 4
thermolog simex simkon 2
thermolog simex simkon 3
thermolog simex simkon 4 1