HAKKIMIZDA

FİRMAMIZIN
YOLCULUK HİKAYESİ

Hayat bir hikayedir. Bizim hikayemiz “Birlikten kuvvet doğar.” felsefesi çerçevesinde 1995 yılında seyyar satıcılıkla başladı.
Hayat düsturu edindiğimiz; doğruluk, dürüstlük, çalışkanlık, sınırsız fedakarlık değerlerini yaşam tarzı olarak benimseyen dört kardeş el ele, gönül gönüle vererek yola çıktılar. Fiziken küçük ama idealleri büyük olan kardeşler hayallerini gerçekleştirmek için, uygulama alanındaki çabalarını, yılmadan, yorulmadan, azimle, sabırla sürdürdüler ve bu süreçte eğitimlerini de aksatmadılar.
Merhum Akif’in;
Sa’ye sarıl
Hikmete ram ol
Varsa budur
Bilmiyorum başka çıkar yol…
diyerek aydınlattığı yolda hep birlikte ilerlemeye çalışıyoruz. Kurumsallaşmanın şirket yönetiminin en temel unsurlarından biri olduğunun bilincinde olarak alanında uzman yönetim danışmanları ile çalışmak farklı bir boyut oluşturdu. Şubeleşme için gerekli prosedürleri oluşturduk ve hazır hale getirdik.
Tabelamız ve bilinen adımız olan SİMEX’de 80 çalışanımızla devam eden bu yolculuk, bir ekip yolculuğudur. Bu başarı hikayesi her bir birimin sorumluluklarını yerine getirmesi sayesinde yazılmaktadır. Firmalar bir canlı gibidir. Her organ görevini yerine getirmek zorundadır. Yoksa bünye hastalanır. Tedavi edilmezse ölür.
Gayemiz odur ki; “ESAM” ve “SİMKON” gemileri “Simex, Jopus, Mytell” bayraklarını dalgalandırarak devam eden bu yolculukta “Başarı” limanına ulaşır.
Başarı, demir atarak durulacak bir yer değil; gereğini yerine getirerek, yeni idealler için yola çıkmaktır.
Dileğimiz; bu hikaye bizi mutlu, huzurlu kılsın. Başkalarına da ilham kaynağı olsun.

Ahmet Yıldırım
Yönetim Kurulu Başkanı

firmamizin yolculugu

TABELAMIZ VE BİLİNEN ADIMIZ OLAN SİMEX’DE 80 ÇALIŞANIMIZLA DEVAM EDEN BU YOLCULUK, BIR EKİP YOLCULUĞUDUR. BU BAŞARI HİKAYESİ HER BİR BİRİMİN SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİRMESİ SAYESİNDE YAZILMAKTADIR. FİRMALAR BİR CANLI GİBİDİR. HER ORGAN GÖREVİNİ YERİNE GETİRMEK ZORUNDADIR. YOKSA BÜNYE HASTALANIR. TEDAVİ EDİLMEZSE ÖLÜR.

2021 yılında, 12.000m² lik üretim tesisimizde üretime başlamayı ve mağaza sayımızı 13e çıkarmayı hedefliyoruz…

1995 yılında, seyyar satıcılıkla başlandı.

2000 yılında, 6m² bir iş yerinde faaliyet gösterilmeye başlandı.

2003 yılında piyasadaki yöneliş dikkate alınarak, “Giyilebilir Teknoloji Aksesuarları” sektörüne girildi. Bu girişimle yeni ufuklar açılmaya başladı.

2004 yılında; sektördeki gelişmeler neticesinde, piyasanın ihtiyacını karşılamak ve işi geliştirebilmek için daha merkezi yerde 1. mağaza açıldı.

2007 yılında yapılan çalışmalar sonucunda öncelikle ESAM LTD. (Esam İletişim Elektronik Ve İnş. San. Tic. Ltd.) şirketi kuruldu. SİMEX (Selami, İsa, Muhammed, Esat, X anne-baba ve çalışanlarımız) markası tescil ettirildi.

2012 yılında, Büsan Organize Sanayi Bölgesi’nde lojistik merkez oluşturuldu. Aynı zamanda ihtiyaca binaen SİMKON İç Ve Dış Tic. Ltd. Şti. kuruldu. B2B (internet üzerinden bayilere yönelik) satış sistemine geçildi. Gerçekleştirilmesi mümkün gözükmemesine rağmen gece gündüz çalışmalar neticesinde ERP aktif hale getirildi. Bu, sürekli çalışma, şirket içi birlik ve beraberliğin güçlendirilmesi ile mümkün oldu.

2012 yılında, ilk üretim tesisimiz kurularak, ekran koruyucu üretimine başlandı.

2013 yılında, 2. mağazamız İzmir Şube açıldı.

2014 yılında, 3. mağazamız Konya Selçuklu Şube açıldı.

2015 yılında ürün çeşitliliğinin 15.000’i aşması üzerine, tedarik zinciri yönetim ağını geliştirme ve aksaklıkları çözme amaçlı Guangzhou’da temsilcilik ofisi kuruldu.

2015 yılında, 4. mağazamız Aksaray Şube açıldı.

2016 yılında, 5. mağazamız Isparta Şube ve 6. mağazamız Eskişehir Şube Açıldı.

2017 yılında, Türkiye genelinde franchise sistemiyle temsilcilikler verilmeye başlandı

2017 yılında, uzak doğudan ithal edilen elektronik ürünlerin yerli üretimine girilmesi kararı alındı. Ve fizibilite çalışmalarına başlandı.

2018 yılında, şirket içi üretim alt yapısının oluşturulması amacı ile 1000m² fabrika kuruldu.

2019 yılında, Konya OSB bölgesinde 12.000m² fabrika inşaatına başlandı. Burada ithal edilen ürünlerin Türkiye’de üretilmesi hedeflenmektedir.

2020 yılında, 7. mağazamız Denizli Şube açıldı.