MÜHENDİSLİK

01

Proje Yönetimi

Esam projenin detaylarını çıkarıp projelendirdikten sonra sürecin her bir noktasında çıkabilecek problemleri önceden tespit eder ve alternatif planları önceden hazır halde bulundurur.

02

Kalıp Tasarımı

Esam, farklı kalıplar tasarlamaktan zevk alan makine mühendisleri ve teknik ressamlarla çalışır. Kalıbın ne kadar zor olduğunun bir önemi yoktur. Tasarım Felsefesi: Yeter ki üretilmeyeni üretelim, yapılamayanı yapalım.

03

Hızlı Aksiyon

Esam, ani ve hızlı karar verebilen bir onay mekanizmasına sahiptir. Bu mekanizma sayesinde projeleri bürokrasiden arındırarak hızlı ve trend oluşturan bir yaklaşım sergilemektedir. Hızlı aksiyon en temel özelliklerimizden biridir. Bu sayede stratejik önemdeki projelerde ilk akla gelen isim olmayı hedeflemekteyiz.

04

Ürettim Hattı Dizaynı

Esam, ürettim hattı dizaynının bir projenin hayata geçirilmesi için en önemli unsurlardan biri olduğunu bilincindedir. Bu doğrultuda yüksek kalite kontrol standartlarına sahip ek maliyetlerden arındırılmış bir üretim hattı dizayn etmeyi hedefler. Kaizen felsefesi hat dizaynında uygulanan temel değerlerdendir.

05

Teknoloji Transferi

Esam, bazı tasarımlarda piyasanın bulunduğu konumdan bir tık üstünde giriş yapmak için teknoloji transferini tercih eder. Bu tip projelerde her zamana transfer edilen teknolojinin üstüne bir şeyler koyar. Esam aynı zamanda yurt dışında bulunan ofisi sayesinde global boyutta sektörel çevreye sahiptir. Sektörün öncü firmalarıyla dostane ilişkilere sahip olan Esam, bu konuda ciddi iş ortaklarına sahiptir.

06

Gömülü Yazılım

Esam, bağımsız bir teknoloji geliştirebilmek için tecrübeli bir yazılımı ekibi bulundurur. Gömülü yazılımın, yeni nesil elektroniğin temellerini oluşturduğunu bilir ve bu doğrultuda sürekli gelişmeye açık yenilikçi yazılımcılarla çalışır.

07

Çevreci Tasarım

Esam, hammadde seçimi ve ürün tasarımında doğanın olumsuz etkilenmesine sebep olacak üretim etaplarını tespit eder ve alternatif doğa dostu çözümler bulur.

08

Milli Bilinç

Esam, milli bilince sahip, sektörün tecrübeli isimleriyle çalışmayı politika haline getirmiştir. Geliştirdiği ürünlerde ticari kaygı duymaz. Milli bilinçle geliştirilen bir ürünün ticari kaygıyla geliştirilen bir üründen her daim önde olduğu farkındalığına sahip mühendislerle çalışır.

09

Uluslararası Standartlar

Esam, tasarladığı ürünlerle ilgili sektörün en önemli standartlarını uluslararası olarak takip eder, o doğrultuda ürün geliştirme işlemini yapar.